2. Google Classroom – Quizy

Opublikowane przez admin w dniu

Quiz jest prostym sposobem na zadanie pracy, która ma bardzo 'uporządkowaną’ strukturę odpowiedzi. Nie trzeba myśleć o quizach jako formie testowania. Jest to po prostu sposób na uporządkowanie wyników pracy ucznia (odpowiedzi).

Quizy (projekt – test, jak to jest nazwane w Google Classroom) są oparte o Formularze Googla, w których możemy dodać opis oraz (prawie) dowolną ilość pytań.

Pytania mogą być zamknięte, na przykład test wyboru, lub z ograniczoną ilością poprawnych odpowiedzi, lub otwarte. Pytania zamknięte są łatwe do sprawdzenia automatycznie – tworząc pytanie możemy od razu podać prawidłową odpowiedź. W takim przypadku uczeń natychmiast widzi wynik swojej pracy.

Więcej o quizie z pytaniami zamkniętymi w filmie poniżej:

Pytania otwarte muszą zostać indywidualnie ocenione przez nauczyciela. Mogą to być krótkie wypracowania, streszczenia lub jakiekolwiek inne wypowiedzi.