4. Praca online i offline

Opublikowane przez admin w dniu

Troszeczkę na temat 2 różnych rodzajów pracy, które będziemy wykonywać w zdalnej edukacji.

Praca synchroniczna (online) – to rodzaj pracy, który wymaga żeby wszyscy byli obecni w tym samym czasie. Wszelkiego rodzaju spotkania w większym gronie, takie jak elipsa, lub bezpośrednio między nauczycielem i uczniem to praca synchroniczna. Praca synchroniczna jest potrzebna, żeby utrzymać osobiste relacje między nauczycielem i uczniem, co jest podstawą edukacji Montessori.

Kalendarz to najbardziej istotne narzędzie przy planowaniu takiej pracy. Google Meet, Google chat czy zwykła rozmowa telefoniczna to dobre przykłady komunikacji synchronicznej.

Praca asynchroniczna (offline) – to wszystkie zadania, które można wykonać we własnym czasie. To trochę jak zadanie domowe. Nadal wymaga to zaplanowania ze strony ucznia (lub nauczyciela), ale nie wymaga obecności innych osób.

Poczta internetowa jest świetnym przykładem komunikacji asynchronicznej. Kiedy wyślemy komuś wiadomość, nie oczekujemy że od razu odpowie. Nasz odbiorca zrobi to wtedy, kiedy będzie mu to pasowało.

Poniżej jest film na temat tych dwóch trybów pracy.

Cover photo by Marius Muresan from FreeImages