Edukacja Zdalna

Choć edukacja Montessori oparta jest na pracy na 'konkrecie’, czyli na materiałach, które dziecko może dotknąć i poczuć, sytuacja zagrożenia epidemiologicznego zmusiła nas do poszukiwania nowych sposobów prowadzenia lekcji.

Nasza szkoła używa komputerów Chrome book oraz pakietu Google Suite dla Szkół i Uczelni. W ramach pakietu, nauczyciele i dzieci mają dostęp do bezpiecznej poczty, czatów, dokumentów, prezentacji i wideo rozmów.

Centralną częścią G Suite jest Wirtualna Klasa (Classroom) – miejsce gdzie nauczyciel przekazuje materiał i zadania do realizacji swoim uczniom.

Ważne jest to, że część zajęć odbywa się w czasie rzeczywistym, na wirtualnych spotkaniach, podczas których nauczyciel i dzieci mogą porozmawiać. Takie spotkania są planowane z wyprzedzeniem i każdy uczeń będzie je widzieć w swoim kalendarzu.

Pozostałe zadania mogą być wykonane przez ucznia w dowolnym czasie, nawet bez stałego dostępu do Internetu.

Dodatkowe informacje dla rodziców są tutaj.

Poniżej zamieszczamy materiały instruktażowe, zarówno dla administratorów, nauczycieli jak i uczniów na temat korzystania z platformy Google.

Pierwsze kroki

Czyli jak rozpocząć pracę z Google Guide dla Szkół, jak ustawić przeglądarkę Chrome i ogólnie o zasadach pracy zdalnej.

Dla Nauczycieli

Jak tworzyć lekcje, zadania, quizy itp.

Dla Uczniów

Jak pracować z materiałami przygotowanymi przez nauczycieli.

Jak pomóc dzieciom w ich pracy.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com